preloader

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt Bakım

Cildimizin 5N1K ‘sını birlikte açıklığa kavuşturalım!

  • Sierra Hair & Beauty Clinic
  • 28 Mart 2019
  • Etiket: Cilt Bakımı Nedir?

Temiz ve ferah bir cilde kavuşma isteğimizle yapıp uyguladıklarımızın bütünüdür. Temizleme, Tonikleme, Nemlendirme, Güneş koruyucu ve Vitamin kullanımı ..işte bunların bütündür cilt bakımı... Peki... Cilt Bakımını Neden Yapıyoruz ?
Herkes genç kalmak ve genç görünmek ister. Kadınların cilt bakımına duyduğu ilgi ise günümüze özgü değil. Yüzyıllardır farklı tarifler, kürler ya da ilginç yöntemlerle kadınlar, cildi daha güzel hala getirmenin peşindeydiler. Kleopatra’nın süt banyolarından, Avrupalı kadınların kullandığı sirkeye, antik zamanda kullanılan kaz yağlarından birçok farklı tariflere kadar uzanan bir serüven. “İyi bakılan cildin daha geç yaşlanacağını bildiğimiz için; işte bu yollara başvuruyoruz.“

Ne Zaman Yapılmalı?

Cilt bakımı günlük, haftalık, aylık ve cilt yapısına göre yıllık ritüeller halinde yapılmalı. Günlük bakım; temizleme ,nemlendirme içermeli. Haftalık bakım; derinlemesine temizleyici maske ve derinlemesine nemlendirici maske içermeli . Aylık bakım; maskeler ek olarak vitamin takviyeleri içermeli. Yıllık bakım ise kimyasal peeling ve besleyici cilt terapileri içermeli. “Cilde yapılan yatırım her zaman en iyi yatırımdır.”

Nerede ve Ne Zaman Yapılmalı ?

Cilt bakımı aslında her zaman ve her yerde dikkat edilmesi gereken bir konu .Bu yüzden ev bakımları haricinde haftalık ve aylık rutin bakımlarınızı güvenilir ve temiz yerde yaptırmakta fayda var. İşte bu noktada sizleri güzellik salonları karşılıyor.

-Cilt Analizi
-Kaliteli Hizmet
-Uzm. Estetisyen ve Ekipmanlar
-Kaliteli Ürün ve Son Teknolojik Cihazlar
Hepsi ve daha fazlası için sizleri salonlarımıza bekliyoruz ..

Paylaş: